Automaty hazardowe z progresywnymi jackpotami

Ilość rodzajów maszyn hazardowych może przyprawić o zawrót głowy. Wielokrotnie w naszych artykułach omawialiśmy ten temat, zastanawiając się nie tylko nad jakością, ale i funkcjonalnością poszczególnych typów automatów do gier i ich atrakcyjnością dla określonego targetu. Ponieważ kwestia jest dość obszerna i wielowątkowa, warto dokładniej przyjrzeć się konkretnym rodzajom maszyn i pokusić się o precyzyjne zdefiniowanie ich wartości dla użytkownika.

W poniższym wpisie drobiazgowo zajmiemy się automatami online bardzo specyficznymi i wzbudzającymi sporo emocji. Jest to typ maszyn, który przyciąga szczególnych graczy, z dużym apetytem na wysokie wygrane i bardzo dynamiczną grę. Gry, automaty z progresywnymi jackpotami stanowią sporą część oferty kasyn online, jednak sposób ich działania często pozostaje niezrozumiały dla przypadkowych bądź początkujących graczy. A szkoda, ponieważ schematy kumulowania olbrzymich nagród to jedna z najbardziej atrakcyjnych kwestii dotyczących hazardu online.

Czym jest progresywny jackpot?

Progresywny jackpot można porównać do wysokiej kumulacji, czyli niebotycznie dużej nagrody, na której rozmiar mają wpływ sami gracze. Kasyna internetowe chętnie udostępniają gry, maszyny progresywne, ponieważ sam sposób ich działania i opcja wygrania nawet siedmiocyfrowych sum jest reklamą samą w sobie i generuje spory ruch i zainteresowanie graczy. Mechanizm progresywnego jackpota można określić w prosty sposób — poszczególne maszyny online w obrębie określonej grupy slotów, kasyn, czy nawet sieci, odkładają część z kwot wydanych przez graczy na każdy spin i budują masywną nagrodę, dla szczęśliwca, który może dzięki niej odmienić swój los. Wprawdzie jackpoty progresywne w obrębie kasyna mogą być stosunkowo niskie, jednak gdy mowa o kilku sieciach, kwoty stają się po prostu kolosalne.

Rodzaje progresywnych jackpotów

Rodzaje progresywnych jackpotów

Progresywne jackpoty dzieli się ze względu na czynnik wpływający na ich wysokość. Czym jest ten czynnik? To po prostu wielkość i zasięg sieci, jaką tworzą połączone gry na automatach. Najniższy i najłatwiejszy do zdobycia jackpot kumulowany jest w obrębie jednej maszyny, jackpot o średniej wysokości tworzą gracze korzystający z automatów w ramach określonego kasyna. Najwyższe jackpoty padają w granicach kilku sieci dostawców bądź kasyn. Trafienia kumulacji jackpotów to zawsze wielkie święto dla kasyna czy dostawcy. Z tej okazji organizowane są specjalne eventy i akcje promocyjne. 

Czy warto grać na maszynach progresywnych?

Automaty do gry progressive są dość specyficzne. Aby móc na nich swobodnie grać i liczyć na szczęśliwy los, należy mieć spory zapas gotówki i cierpliwości. Zwykle są to maszyny wysokiej zmienności, które nie nadają się dla graczy rekreacyjnych, low roller czy korzystających z bonusowych środków. Można śmiało stwierdzić, że automaty barowe z progresywnymi jackpotami to wyższa półka, przeznaczona dla osób, które nie lubią grać zachowawczo. Ich urok przyciąga wielu zwolenników jazdy na krawędzi, szukających tego, co w hazardzie najcenniejsze – szansy na strzał życia. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć, czy gra na automatach progresywnych się opłaca. Trudno twierdzić w ogóle, że hazard się opłaca, jednak progressive slots są wyjątkowo dynamiczne, malownicze i wciągające. Gracz ma wrażenie, że każdy kolejny spin może przynieść upragnioną fortunę i to sprawia, że wciąż uparcie wciska button START.

Czy można grać za darmo na slotach progresywnych?

Czy można grać za darmo na slotach

Gry hazardowe za darmo, automaty z bezpłatnymi grami to ogromna pokusa dla fanów każdego rodzaju maszyn, także progresywnych. Korzystanie ze slotów w wersji demo jest atrakcyjną metodą na spędzanie czasu, bez ryzykowania realnych środków, ale również dobrym sposobem na przetestowanie funkcji wybranych gier. Niestety jest jeden, poważny mankament darmowych gier demo – wygranych w trybie play for fun nie można wypłacić. Gracz korzysta z wirtualnej gotówki, która nie podlega warunkom obrotu takim, jak środki bonusowe. I tu płynnie przechodzimy do kolejnej z możliwości, jakie stoją przed wielbicielem darmowych gier, automatów z bezpłatnymi obrotami – premii na grę. Szerokie programy promocji, stosowane przez kasyna, w celu nawiązania i utrzymania relacji z graczem, to znakomity sposób na bezpłatną grę na slotach, w dodatku z opcją wypłaty wygranych środków. Gracz może skorzystać z wybranej premii, stosując zalecaną regulaminem metodę i dążąc do spełnienia warunków obrotu. Oczywiście wszelkiego rodzaju bonusy można wykorzystać na maszynach progresywnych, o ile regulamin kasyna bądź wybranej promocji nie stanowi inaczej.

Plusy i minusy automatów progresywnych

Automaty do gier progressive to temat szeroki jak rzeka. Mają swoje grono gorących zwolenników, ale trudno nie zauważyć wad korzystania z tego typu maszyn. Mamy dla Was zatem krótkie podsumowanie:

Wady maszyn progresywnych:

  • wysoka zmienność (w większości),
  • duża nieprzewidywalność,
  • w wielu przypadkach dość słaba grafika.

Zalety gier, maszyn progresywnych:

  • możliwość wygrania ogromnych kumulacji,
  • różnorodność,
  • dynamika przebiegu rozgrywek.

Podsumowanie

Automaty do gier z progresywnymi jackpotami zawsze przyciągają wielu graczy i obserwatorów, którzy liczą na malownicze rozgrywki. Nic dziwnego, gra na tych maszynach wzbudza wiele, bardzo skrajnych wrażeń. Operatorzy kasyn doskonale wiedzą o tym fakcie, dlatego właściwie w każdym serwisie gier pojawia się spora grupa przedstawicieli tego rodzaju automatów. Ważne, żeby zdawać sobie sprawę ze sposobu, w jaki płacą automaty progresywne i jaka teoretycznie może być ich zmienność i RTP. To może znacznie ostudzić emocje, zwłaszcza u graczy z mniejszym budżetem na grę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *